Ligockie Wrzosy

You are here: Home Historia zespołu

Historia Zespołu

Zespół wokalny Ligockie Wrzosy

Zespół Śpiewaczy "Ligockie Wrzosy" został założony w czerwcu 2004 roku przez grono mieszkańców Ligoty Prószkowskiej oraz Agnieszkę i Przemysława Ślusarczyków przy wielkim wsparciu Anieli Czollek - wieloletniego sołtysa Ligoty Prószkowskiej. Zadaniem zespołu jest promocja wsi oraz rozwijanie kultury muzycznej jej mieszkańców oraz pielęgnowanie tradycji kultury śląskiej. Działalność zespołu jest finansowana przez OKiS w Prószkowie.

"Ligockie Wrzosy" zadebiutowały podczas Gminnych Dożynek w Górkach koło Opola 26 września 2004 roku. Zespół koncertuje na terenie województwa, w kraju i za granicą. Repertuar zespołu to około 100 pieśni w gwarze śląskiej, języku polskim i niemieckim. Jest laureatem wielu nagród w konkursach regionalnych, wojewódzkich i międzynarodowych.

Ligota Prószkowska to jedne z nielicznych miejsc na mapie województwa opolskiego i kraju gdzie żywa jest nadal tradycja wspólnego muzykowania, śpiewu obrzędowego a capella i przede wszystkim przekazywania ustnego swojego dziedzictwa.

 


> kierownictwo artystyczne: Przemysław Ślusarczyk
> współpraca: Agnieszka Ślusarczyk

Copyright © Ligockie Wrzosy z Ligoty Prószkowskiej 2021

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.